بهترین افزونه های چند فروشندگی ووکامرس

آیا به دنبال بهترین افزونه های چند فروشنده ووکامرس هستید؟

ایجاد فروشگاه آنلاین خودتان عالی است، اما با اجاره دادن بخش کوچکی از فضا به فروشندگان دیگر، می توانید درآمد بیشتری کسب کنید. با افزونه های چند فروشنده، می توانید سایت تجارت الکترونیک خود را به یک بازار حرفه ای مانند eBay، Amazon یا Etsy تبدیل کنید.

در این مقاله، ما بهترین افزونه های چند فروشنده ووکامرس را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید به فروشندگان دیگر اجازه دهید محصولات خود را در وب سایت شما تبلیغ کنند.

چرا به افزونه چند فروشنده ووکامرس نیاز دارید؟

یک افزونه چند فروشنده ووکامرس به شما امکان می دهد فروشگاه خود را به یک بازار تبدیل کنید که در آن فروشندگان به راحتی می توانند محصولات خود را بفروشند. این ویژگی را به سایت ووکامرس شما اضافه می کند که در آن کاربران دیگر فروشگاه های خود را ایجاد می کنند و محصولات، پرداخت ها و سفارشات را مدیریت می کنند.

به جای اینکه سعی کنید با کد دست و پنجه نرم کنید، افزونه های چند فروشنده ووکامرس سریع ترین راه برای شروع کار هستند.

ایجاد یک بازار ممکن است مفید باشد اگر وب سایت شما مخاطب زیادی دارد که می خواهند محصولات خاصی را بخرند. شاید بتوانید ترافیک را به بازار هدایت کنید اما محصولی برای فروش نداشته باشید.

در آن صورت، می توانید فقط فروشندگان را به بازار خود بیاورید و برای هر فروش کمیسیون کسب کنید.

در اینجا فقط چند مزیت از ساخت وب سایت چند فروشنده تجارت الکترونیک خود آورده شده است:

کسب کمیسیون: همانطور که گفته شد، می توانید از فروش های ایجاد شده توسط فروشندگان در سایت خود سود ببرید. این مشابه dropshipping است، جایی که می توانید بدون نیاز به دردسر مدیریت موجودی یا حمل و نقل، به صورت آنلاین درآمد کسب کنید.

مخاطبان گسترده: هرچه فروشندگان بیشتری در پلتفرم تجارت الکترونیک شما باشند، مشتریان بیشتری خواهید داشت. هر فروشنده مخاطبین خاص خود، پایگاه مشتری ثابت و حضور در رسانه های اجتماعی را به ارمغان می آورد، به این معنی که بازدیدکنندگان بیشتری به پلتفرم شما می آیند.

فروش طیف گسترده ای از محصولات: هر فروشنده می تواند محصولات یا خدمات منحصر به فرد خود را اضافه کند. این می تواند محصولات فیزیکی یا دیجیتالی باشد. این یک برد-برد برای همه است زیرا مشتریان محصولات بیشتری برای انتخاب دارند.

صرفه جویی در هزینه: ایجاد یک بازار معمولاً سرمایه گذاری اولیه زیادی را می طلبد، مانند استخدام توسعه دهندگان برای کدگذاری وب سایتی که عملکردهای چند فروشنده را ارائه می دهد.

با همه این موارد، بیایید به بهترین افزونه های چند فروشنده وردپرس موجود نگاهی بیندازیم تا بتوانید یک بازار زیبا ایجاد کنید که هم خریداران و هم فروشندگان را جذب کند.

 

افزونه WC Vendors :

WC Vendors بهترین افزونه چند فروشنده ووکامرس موجود است و دارای تمام ویژگی های مورد نیاز برای تبدیل فروشگاه آنلاین شما به یک بازار و شروع فروش محصولات شخص ثالث به صورت آنلاین می باشد.

شما به راحتی می توانید ثبت نام فروشندگان بالقوه را بپذیرید. به این ترتیب، آنها می توانند وارد کار شده و شروع به فروش در پلتفرم شما کنند. شما می توانید تأیید مدیر را الزام کنید، یا ثبت نام فروشندگان به صورت خودکار تأیید شود.

تنظیمات بازار WC Vendors

با این حال، اگر به فرآیند ثبت نام جامع تری نیاز دارید، بهتر است از یک فرم ساز اختصاصی استفاده کنید.

به عنوان مثال، WPForms به شما امکان می دهد یک فرم ثبت نام کاربر چند صفحه ای برای جمع آوری تمام اطلاعات مورد نیاز ایجاد کنید. ممکن است بخواهید از فروشندگان در مورد انواع محصولاتی که می فروشند، درآمد فعلی آنها و اینکه آیا قبلاً فروشگاه خرده فروشی دارند، سؤال کنید.

علاوه بر این، این افزونه گزینه های شخصی سازی زیادی را ارائه می دهد. فروشندگان فردی می توانند فروشگاه های خود را ایجاد کنند و به راحتی امکان آپلود محصولات، مدیریت موجودی و تکمیل سفارشات را دارند.

نمونه ویترین فروشنده

بهترین از همه، شما می توانید نرخ کمیسیون را به صورت ثابت یا درصدی تعیین کنید. حتی می توانید یک سیستم چند سطحی را راه اندازی کنید که در آن نرخ کمیسیون را برای فروشندگان برتر کاهش دهید تا آنها را برای ادامه فروش در وب سایت خود تشویق کنید.

اگر برای عضویت در یک برنامه پولی آماده نیستید، WC Vendors یک نسخه رایگان را برای شروع کار ارائه می دهد. شما به راحتی می توانید به فروشندگان اجازه ثبت نام دهید و می توانید نرخ کمیسیون را برای فروش ها تعیین کنید. فراتر از آن، همه فروشندگان توانایی انتشار محصولات را دارند.

با این حال، اگر ویژگی های پیشرفته تری مانند ایجاد بازارهای خدمات یا محصولات دیجیتال، ارائه سازگاری بیشتر با سئو، افزودن قابلیت های حراج و ایجاد برنامه های عضویت را می خواهید، باید نسخه Pro را نصب کنید.

مزایا:

راه اندازی WC Vendors با راهنمای آن آسان است.
WC Vendors پذیرش ثبت نام فروشندگان را آسان می کند.
شما می توانید نظرات و رتبه بندی مشتریان را در هر صفحه محصول دریافت کنید.

معایب:

در حالی که یک نسخه رایگان وجود دارد، بهترین ویژگی ها پولی هستند.
قیمت گذاری: از 99.50 دلار در سال شروع می شود.

چرا ما استفاده از WC Vendors را توصیه می کنیم: ما WC Vendors را به عنوان بهترین انتخاب برای تبدیل فروشگاه آنلاین شما به یک بازار بسیار سودآور توصیه می کنیم. این افزونه دارای تمام ویژگی های لازم برای فروش محصولات فیزیکی، کالاهای دست ساز و دست دوم، محصولات دیجیتال، خدمات و موارد دیگر است. به علاوه، از آنجایی که این افزونه از بسیاری از تم ها و افزونه های وردپرس پشتیبانی می کند، می توانید به راحتی انواع برنامه های بازاریابی را برای افزایش فروش و تعامل ادغام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های آن، بررسی کامل WC Vendors ما را بررسی کنید.

 

افزونه Dokan :

با اعتماد بیش از 60,000 بازار، Dokan یکی از محبوب ترین افزونه های چند فروشنده ووکامرس در بازار است. مشابه WC Vendors، به شما امکان می دهد در کمتر از 30 دقیقه بازار آنلاین خود را مشابه آمازون، eBay یا مگنتو ایجاد کنید.

نکته عالی در مورد Dokan این است که هر فروشنده داشبورد قابل تنظیم خود را در فروشگاه دارد. آنها به راحتی می توانند هر جنبه ای از فروشگاه خود را کنترل و پیمایش کنند، مانند ایجاد لیست محصولات، مدیریت سفارشات، ایجاد کوپن و مشاهده گزارش های فروش. با این حال، دسترسی به بخش مدیریت فقط برای کسانی که دسترسی مدیر دارند محدود است.

Dokan به طور قطع بیشترین درگاه های پرداخت را ارائه می دهد، با بیش از 100 ادغام، از جمله Apple Pay، Stripe Express، Google Pay، Razor Pay و موارد دیگر. فروشندگان می توانند از توزیع خودکار پرداخت لذت ببرند، به این معنی که افزونه به طور خودکار پرداختی ها را با احتساب کمیسیون ها محاسبه و توزیع می کند.

همچنین، فروشندگان می توانند به راحتی حمل و نقل را با انتخاب مناطق حمل و نقل خود یا تعیین هزینه حمل و نقل ثابت مدیریت کنند. داشتن یک ماشین حساب حمل و نقل داخلی در صفحه پرداخت ایده خوبی است تا مشتریان بتوانند قیمت نهایی را ببینند و از غافلگیری های غیرمنتظره جلوگیری کنند.

قیمت گذاری: شروع رایگان با ویژگی های محدود. اما اگر یک بازار با امکان ویرایش انبوه محصولات، انواع مختلف کمیسیون و گزارش دهی کامل می خواهید، برنامه ها از هزینه یکبار مصرف 559 دلار شروع می شوند.

مزایا:

Dokan دارای بیش از 20 افزونه است که به شما امکان می دهد عملکردهای مختلفی را به بازار خود اضافه کنید.
این افزونه دارای یک سیستم ردیابی سفارش داخلی است تا فروشندگان و مشتریان بتوانند وضعیت ارسال های خود را ببینند.
این یک افزونه آسان برای استفاده با رابط کاربری بصری است.

معایب:

برنامه پولی Dokan گرانتر از WC Vendors است.
تنظیمات کمیسیون پیشرفته مانند WC Vendors را ندارد.

چرا ما استفاده از Dokan را توصیه می کنیم: مخالفت با Dokan، به خصوص با تمام افزونه ها و قابلیت های ادغام آن، دشوار است. Dokan همچنین تمام ویژگی های ضروری مورد نیاز شما را مانند تنظیمات کمیسیون، سفارشی سازی فروشنده و موارد دیگر را ارائه می دهد.

 

افزونه MultiVendorX :

MultiVendorX یکی از بهترین افزونه ها برای ایجاد یک بازار خاص است. نکته جالب در مورد MultiVendorX این است که شما فقط به ساخت یک بازار تجارت الکترونیک محدود نمی شوید.
همچنین می توانید اشتراک، ویژگی های حراج یا حتی یک بازار اجاره اضافه کنید. فرض کنید فقط می خواهید کالاهای دست ساز بفروشید، مشابه کاری که با Etsy انجام می دهید. با MultiVendorX، شما کنترل کامل را دارید.

MultiVendorX نسبت به سایر پلتفرم ها طیف وسیع تری از استراتژی های کسب درآمد را در اختیار شما قرار می دهد. در حالی که می توانید هزینه کمیسیون دریافت کنید، همچنین می توانید هزینه های اشتراک، هزینه های لیستینگ، هزینه به ازای هر تماس، هزینه به ازای هر اقدام یا یک مدل ترکیبی را دریافت کنید. هزینه به ازای هر تماس و هزینه به ازای هر اقدام برای بازار خدمات مناسب تر است.
به عنوان مثال، زمانی که کاربری از طریق بازار شما در رستورانی میز رزرو می کند، شما برای آن هزینه دریافت می کنید.

MultiVendorX همچنین یک داشبورد تجزیه و تحلیل آسان برای خواندن ارائه می دهد تا بتوانید عملکرد فروش را مشاهده کنید. می توانید بر اساس فروشندگان، محصولات، دسته بندی محصولات و موارد دیگر فیلتر کنید.
حتی یکپارچه سازی Google Analytics نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد منابع ترافیک خود را ردیابی کنید. با این گفته، ما استفاده از MonsterInsights را برای دریافت مستقیم اطلاعات از Google Analytics در داشبورد وردپرس خود توصیه می کنیم.

قیمت گذاری: شروع رایگان است، اما اگر ویژگی های پیشرفته می خواهید، برنامه ها از 399 دلار در سال شروع می شوند.

مزایا:

استراتژی های کسب درآمد بسیار زیادی در دسترس است.
فروشندگان می توانند یک کاتالوگ محصول ایجاد کنند.
می توانید انواع مختلفی از بازارهای خاص را ایجاد کنید.

معایب:

برنامه های پولی به دلیل مجموعه ویژگی های متنوع آنها گرانتر هستند.

چرا ما استفاده از MultiVendorX را توصیه می کنیم: اگر فروش محصولات تمرکز اصلی شما نیست، MultiVendorX ممکن است راه حل مناسبی باشد. این امکان را به شما می دهد تا بازارهای خاص، مبتنی بر اشتراک و حراج ایجاد کنید. بنابراین، خواه می خواهید eBay یا Craigslist بعدی باشید، برای همه چیزی وجود دارد. این افزونه گزینه های کسب درآمد زیادی را ارائه می دهد، بنابراین فقط به دریافت کمیسیون محدود نمی شوید.

 

افزونه WooCommerce Product Vendors :

فروشندگان محصولات ووکامرس یک افزونه رسمی از ووکامرس است که به شما امکان می دهد فروشگاه خود را به یک بازار قدرتمند تبدیل کنید. در هسته اصلی، این افزونه به شما امکان می دهد:

یک جامعه متنوع از فروشندگان بسازید.
برای هر فروشنده نرخ کمیسیون تعیین کنید.
درآمد و فروش دقیق را دریافت کنید.

در حالی که فروشندگان همان سطح از سفارشی سازی را بر روی ویترین خود مانند افزونه هایی مانند WC Vendors یا Dokan ندارند، اما همچنان کنترل هایی دارند. به عنوان مثال، آنها می توانند قوانین حمل و نقل خود را مدیریت کنند، عملکرد فروش را مشاهده کنند، پروفایل های عمومی خود را کنترل کنند و شماره های پیگیری را برای مشتریان ارسال کنند.

بزرگترین مزیت استفاده از این افزونه این است که بخشی از اکوسیستم عظیم ووکامرس است. این به شما امکان می دهد هر چیزی را از دانلودهای دیجیتال و محصولات دست ساز گرفته تا موسیقی، تم ها، عکس ها و موارد دیگر بفروشید. حتی می توانید خدمات را بفروشید و مشتریان را برای رزرو وقت با استفاده از رزروهای ووکامرس رزرو کنید.

قیمت: 119 دلار در سال است.

مزایا:

می توانید ظاهر صفحات فروشنده را با برند خود مطابقت دهید.
فروشندگان محصولات ووکامرس به شما امکان می دهد با یک فرم ثبت نام قابل تنظیم، فروشندگان جدید را به راحتی سوار کنید.
فروشندگان می توانند لیست محصولات، سفارشات و موجودی خود را مدیریت کنند.

معایب:

فروشندگان برای استفاده از ویژگی پرداخت خودکار این افزونه باید دارای حساب های پی پال باشند که می تواند برای فروشندگان در مناطق خاص بسیار محدود کننده باشد.
به فروشندگان اجازه نمی دهد نمای جلوی فروشگاه خود را سفارشی کنند.

چرا ما استفاده از فروشندگان محصولات را توصیه می کنیم: فروشندگان محصولات ووکامرس یک راه حل ساده است که به شما امکان می دهد به راحتی فروشگاه خود را به یک سایت چند فروشنده تبدیل کنید. می توانید بر اساس مبلغ ثابت، درصد، فروشگاه، محصول، فروشنده یا فردی، کمیسیون را فعال کنید. علاوه بر آن، می توانید پرداخت ها را برای ارسال در یک برنامه مانند هفتگی، دو هفته یا ماهانه تنظیم کنید.

 

افزونه YITH WooCommerce Multi Vendor / Marketplace :

YITH WooCommerce Multi Vendor یک افزونه چند فروشنده مبتدی پسند برای ووکامرس است که به شما امکان می دهد یک بازار تجارت الکترونیک مشابه AliExpress، SHEIN یا Amazon ایجاد و مدیریت کنید. این افزونه با نسخه های رایگان و پولی ارائه می شود، بنابراین می توانید قبل از تعهد، ابزار را آزمایش کنید.

ویژگی منحصر به فرد افزونه YITH WooCommerce Multi Vendor این است که می توانید ظاهر بخش فروشنده را سفارشی کنید. به عنوان مثال، می توانید اقداماتی مانند تنظیم اندازه و رنگ هدر فروشنده، سفارشی کردن بخش محصولات مرتبط و موارد دیگر را انجام دهید.

همچنین با تمام افزونه های YITH سازگاری فوری دارید. به عنوان مثال، اگر می خواهید نظرات همه محصولات را به هر لیست اضافه کنید، می توانید سایت خود را به افزونه YITH WooCommerce Advanced Reviews متصل کنید.

قیمت: 149.99 دلار در سال است.

مزایا:

به راحتی می توانید بازار خود را راه اندازی کنید.
این افزونه به شما امکان می دهد فرم ثبت نام را سفارشی کنید و درخواست های فروشنده را تأیید یا رد کنید.
به عنوان مالک بازار، می توانید مجوزهای فروشنده را تنظیم کنید.

معایب:

فروشندگان گزینه های سفارشی سازی زیادی برای شخصی سازی فروشگاه خود ندارند.

چرا ما استفاده از YITH WooCommerce Multi Vendor را توصیه می کنیم: ما افزونه YITH WooCommerce Multi Vendor را دوست داریم زیرا به مالک کنترل زیادی بر آنچه فروشندگان می توانند و نمی توانند انجام دهند، می دهد. شما می توانید کمیسیون ها و مجوزها را تنظیم کنید. به عنوان مثال، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به آنها اجازه دهید کوپن ایجاد کنند، نظرات را مدیریت کنند یا تعداد محصولاتی را که می توانند منتشر کنند محدود کنند.

 

افزونه WCFM Marketplace :

بازارگاه WCFM یک افزونه رایگان برای ایجاد بازار چند فروشنده است که در مخزن وردپرس موجود است. این افزونه دارای بسیاری از ویژگی های ضروری است که انتظار دارید، مانند کمیسیون های انعطاف پذیر، ثبت نام فروشنده، آپلود انبوه محصولات و موارد دیگر.

فروشندگان کنترل زیادی بر نرخ حمل و نقل خود دارند. آنها می توانند آنها را بر اساس منطقه، کشور، فاصله، وزن، کشور و حتی کد پستی تنظیم کنند.

این افزونه همچنین به مالک بازار کنترل زیادی می دهد. به عنوان مثال، می توانید قوانین مربوط به برداشت ها و پرداخت ها را تنظیم کنید. همچنین در صورتی که مشتری درخواست بازپرداخت کند، از برداشت های معکوس پشتیبانی می کند.

شما می توانید تنظیمات بازپرداخت را برای فروشندگان پیکربندی کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید بازپرداخت ها به طور خودکار تأیید شوند یا تعداد روزهای مجاز برای بازپرداخت های مجاز را تعیین کنید.

اما اگر ویژگی های بیشتری می خواهید، بازارگاه WCFM دارای طیف گسترده ای از افزونه های پولی است. به عنوان مثال، افزونه مدیریت جلویی ووکامرس به شما امکان می دهد ساعات کاری فروشگاه، تعطیلات فروشگاه، اضافه کردن نظرات و موارد دیگر را تنظیم کنید.

افزونه تجزیه و تحلیل به شما امکان می دهد بازدیدکنندگان و فروش را بر اساس دسته بندی محصولات، محصولات خاص، منابع ترافیک و غیره تجزیه و تحلیل کنید.

قیمت: شروع رایگان است، اما آنها انواع افزونه های پریمیوم را ارائه می دهند که قیمت آنها بین 19 تا 249+ دلار متغیر است.

مزایا:

مالکان بازار کنترل زیادی بر تنظیم قوانین برای اداره فروشگاه های چند فروشنده خود دارند.
این یک افزونه نسبتاً مقرون به صرفه با یک برنامه رایگان است.
فروشندگان می توانند با قرار دادن کلمات کلیدی مناسب، سئوی فروشگاه را پیکربندی کنند.

معایب:

در مورد کیفیت خدمات مشتری شکایت هایی وجود دارد.
برای اینکه فروشندگان بتوانند نمای جلویی فروشگاه خود را سفارشی و مدیریت کنند، باید هزینه افزونه ها را بپردازید.

چرا ما استفاده از بازارگاه WCFM را توصیه می کنیم: بازارگاه WCFM با طیف وسیعی از مجموعه ویژگی ها برای هر دو مالک بازار و فروشندگان گزینه خوبی است. به علاوه، سفارشی سازی های منحصر به فردی مانند تأیید فروشنده و نشان ها در دسترس هستند. تأیید به این معنی است که فروشنده تأیید می کند که یک فرد واقعی است و نشان بهترین فروشندگان را در سایت شما به نمایش می گذارد.

 

چرا یک بازارگاه چند فروشنده ایجاد کنیم؟

ایجاد بازارگاه خودتان به شما این امکان را می دهد که از سایر رقبا متمایز شوید. شما می توانید پلتفرم های چند فروشنده تخصصی را برای خدمت به مخاطبان خاص ایجاد کنید، مانند یک بازار برای کالاهای دست ساز یا یک سیستم رزرو آنلاین برای پیمانکاران آنلاین. امکانات بی پایان است. با ایجاد یک سایت چند فروشنده، می توانید از طریق کمیسیون ها درآمد اضافی کسب کنید و به مخاطبان خاصی خدمات رسانی کنید.

با در نظر گرفتن همه این موارد، WC Vendors بهترین افزونه چند فروشنده کلی برای ووکامرس است زیرا می توانید کالاهای فیزیکی، محصولات دیجیتال، خدمات و اشتراک ها را بفروشید. با این حال، MultiVendorX روش های کسب درآمد متعددی را ارائه می دهد مانند شارژ مدل اشتراک، هزینه های لیستینگ یا پرداخت به ازای هر اقدام.