اس اس ال رایگان برای وردپرس

می دانستید که گوگل تمام وب سایت های بدون SSL را به عنوان “غیر ایمن” نشان می دهد؟

یک گواهی SSL به محافظت از داده های وب سایت شما کمک می کند و برای پذیرش پرداخت های آنلاین ضروری است. با این حال، گواهی های SSL پولی برای مبتدیان بسیار گران هستند.

در این مقاله، ما چندین روش برای دریافت یک گواهی SSL رایگان برای وب سایت وردپرس شما و راه اندازی آسان آن به شما نشان خواهیم داد.

SSL چیست؟ SSL مخفف Secure Sockets Layer است. این یک پروتکل اینترنتی برای ایمن سازی انتقال داده بین مرورگر کاربر و وب سایتی است که آنها بازدید می کنند.

هر کاربر اینترنتی هنگام بازدید از وب سایت ها اطلاعاتی را انتقال می دهد. این اطلاعات اغلب می توانند حساس باشند، مانند جزئیات پرداخت، اطلاعات کارت اعتباری یا اعتبار ورود.

استفاده از پروتکل HTTP معمولی به این معنی است که این اطلاعات توسط هکرها قابل سرقت است. اینجاست که SSL یا HTTPS وارد می شود.

وب سایت ها به یک گواهی SSL نیاز دارند که توسط یک مرجع صدور گواهی شناخته شده صادر شده باشد. این گواهی تأیید شده و در نوار آدرس مرورگر کاربر با یک قفل و HTTPS به جای HTTP برجسته می شود.

آیا برای وب سایت وردپرس خود به گواهی SSL نیاز دارم؟

بله، شما برای وب سایت وردپرس خود به یک گواهی SSL نیاز دارید. این مورد برای همه وب سایت ها توصیه می شود، به خصوص سایت هایی که اطلاعات کاربر مانند جزئیات ورود، اطلاعات پرداخت، کارت های اعتباری و موارد دیگر را جمع آوری می کنند.

اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک، یک وب سایت عضویت دارید یا نیاز دارید کاربران وارد شوند، پس باید فوراً یک گواهی SSL دریافت کنید.

اکثر خدمات پرداخت آنلاین قبل از اینکه بتوانید پرداخت ها را دریافت کنید، نیاز دارند که وب سایت شما از SSL/HTTPS استفاده کند.

علاوه بر امنیت، گواهی SSL همچنین تصویری مثبت از برند شما در بین کاربران ایجاد می کند. گوگل نیز استفاده از SSL را توصیه می کند و تحقیقات نشان می دهد که وب سایت های دارای SSL در نتایج جستجو کمی بالاتر قرار می گیرند.

در نهایت، اگر وب سایت شما از گواهی SSL استفاده نکند، گوگل کروم به کاربران شما نشان می دهد که وب سایت شما امن نیست.

چگونه گواهی SSL کار می کند؟

حالا که SSL و اهمیت آن را توضیح دادیم، ممکن است تعجب کنید که یک گواهی SSL چگونه کار می کند.

SSL با رمزگذاری انتقال داده بین مرورگر کاربر و وب سایت، از اطلاعات محافظت می کند.

هنگامی که کاربری از یک وب سایت SSL/HTTPS بازدید می کند، مرورگر او ابتدا بررسی می کند که آیا گواهی SSL وب سایت معتبر است یا خیر.

اگر همه چیز درست باشد، مرورگر از کلید عمومی وب سایت برای رمزگذاری داده ها استفاده می کند. سپس این داده ها به سرور مورد نظر (وب سایت) ارسال می شود، جایی که با استفاده از کلید عمومی و یک کلید خصوصی مخفی رمزگشایی می شود.

هزینه گواهی های SSL چقدر است؟

هزینه گواهی های SSL بسته به مرجع صدور گواهی متفاوت است. قیمت گذاری آنها می تواند بین 50 تا 200 دلار در سال باشد.

برخی از ارائه دهندگان خدمات اضافی را با گواهی های خود ارائه می دهند که ممکن است بر هزینه گواهی SSL شما نیز تأثیر بگذارد.

اگر قصد خرید گواهی SSL دارید، استفاده از Domain.com را پیشنهاد می کنیم. آنها یکی از بزرگترین سرویس های ثبت نام دامنه در جهان هستند و بهترین معاملات را برای گواهی های SSL ارائه می دهند.

آنها برنامه های ساده گواهی SSL را از 33 دلار در سال شروع می کنند و با ضمانت امنیت 10000 دلاری و مهر سایت TrustLogo همراه هستند. پس از خرید گواهی SSL، می توانید از ارائه دهنده میزبانی خود بخواهید آن را برای شما نصب کند.

اما قبل از انجام این کار، باید بررسی کنید که آیا می توانید گواهی SSL را به صورت رایگان دریافت کنید.

چگونه می توانم یک گواهی SSL رایگان دریافت کنم؟

بسیاری از صاحبان وب سایت به دلیل هزینه اضافی، تمایلی به استفاده از SSL ندارند. این باعث می شود بسیاری از وب سایت های کوچک در برابر سرقت داده و اطلاعات آسیب پذیر باشند.

یک پروژه غیرانتفاعی به نام Let’s Encrypt برای رفع این مشکل با تأسیس یک مرجع صدور گواهی رایگان تصمیم گرفت.

هدف این مرجع صدور گواهی این است که دریافت گواهی SSL رایگان را برای صاحبان وب سایت آسان کند. اگر وب سایت های بیشتری از SSL استفاده کنند، اینترنت به مکان امن تری تبدیل می شود.

به دلیل اهمیت این پروژه، به سرعت از حمایت شرکت های بزرگی مانند گوگل، فیس بوک، Shopify، WordPress.com و بسیاری دیگر برخوردار شد.

مشکل این است که نصب گواهی SSL رایگان Let’s Encrypt برای کاربران مبتدی بسیار پیچیده است زیرا نیاز به دانش برنامه نویسی و دانش سیستم های سرور دارد.

خوشبختانه، تمام بهترین شرکت های میزبانی وردپرس اکنون گواهی های SSL رایگان را با تمام برنامه های میزبانی خود ارائه می دهند (برخی از آنها از Let’s Encrypt استفاده می کنند).

انتخاب یکی از این ارائه دهندگان شما را از دردسر نصب گواهی SSL رایگان به تنهایی نجات می دهد.

در اینجا لیستی از بهترین شرکت های میزبانی وردپرس که گواهی های SSL رایگان را با برنامه های میزبانی خود ارائه می دهند، آورده شده است:

بلوهوست سایت‌گروند هاستینگر هاستگیتور WP Engine دریم هوس InMotion Hosting گرین گیکس لیکوئید وب

اگر از قبل از یکی از این شرکت ها استفاده می کنید، می توانید گواهی SSL رایگان خود را از داشبورد میزبانی خود فعال کنید.

به سادگی وارد داشبورد cPanel حساب میزبانی خود شوید و به پایین بخش «امنیت» بروید.

پنل کنترل میزبانی وب شما ممکن است بسته به شرکت میزبانی، با تصویر بالا متفاوت به نظر برسد. اگر در پیدا کردن گزینه SSL رایگان مشکل دارید، می توانید از ارائه دهنده میزبانی خود بخواهید آن را برای شما فعال کند.

اگر شرکت میزبانی وب شما SSL رایگان ارائه نمی دهد، می توانید به راحتی راهنمای ما را برای تغییر میزبانی و انتقال سایت های خود به یکی از شرکت های بالا دنبال کنید.

نصب گواهی SSL رایگان و راه اندازی وردپرس

پس از فعال کردن گواهی SSL رایگان خود، باید وردپرس را برای استفاده از HTTPS به جای HTTP در تمام URL های خود تنظیم کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار، نصب و فعال سازی افزونه Really Simple SSL در وب سایت شما است. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، این افزونه بررسی می کند که آیا گواهی SSL شما فعال است یا خیر. پس از آن، HTTP را به HTTPS تغییر مسیر می دهد و تنظیمات وب سایت شما را برای شروع استفاده از SSL/HTTPS تغییر می دهد.

برای اینکه وب سایت شما کاملاً ایمن شود، باید مطمئن شوید که URL های وب سایت شما با استفاده از پروتکل HTTPS بارگذاری می شوند. افزونه Really Simple SSL این کار را با تعمیر URL ها هنگام بارگذاری صفحه به طور خودکار انجام می دهد.

حتی اگر یک URL واحد همچنان با استفاده از پروتکل ناامن HTTP بارگذاری شود، مرورگرها کل وب سایت شما را به عنوان کاملاً امن در نظر نمی گیرند.

برای رفع این URL ها، باید از ابزار بررسی مرورگر خود برای یافتن آنها و سپس جایگزینی آنها با URL های صحیح HTTPS استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، آموزش ما را در مورد نحوه رفع خطای محتوای ترکیبی در وردپرس ببینید.

افزونه Really Simple SSL راه اندازی گواهی SSL رایگان در وردپرس را بسیار آسان می کند. به همین دلیل آن را برای همه مبتدیان توصیه می کنیم.

با این حال، این افزونه URL های ناامن را هنگام بارگذاری صفحه شناسایی می کند، که باعث کمی افزایش زمان بارگذاری صفحه شما می شود. به همین دلیل است که کاربران پیشرفته که نگران سرعت وردپرس هستند، از روش دستی برای راه اندازی گواهی SSL رایگان خود استفاده می کنند.

ما دستورالعمل های دقیق گام به گام را برای کمک به شما برای تغییر صحیح وردپرس از HTTP به HTTPS ایجاد کرده ایم (که هم روش دستی و هم روش افزونه را نشان می دهد).

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه دریافت گواهی SSL رایگان برای سایت وردپرس شما کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای گام به گام ما را در مورد نحوه ایجاد یک آدرس ایمیل تجاری رایگان برای سایت وردپرس خود و انتخاب های متخصص ما از بهترین خدمات تلفن تجاری را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً برای آموزش های ویدیویی وردپرس در کانال یوتیوب ما مشترک شوید. همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید.