نقشه سایت با yoast

نقشه سایت یوست

نقشه سایت یکی از اصلی ترین قسمت هایی است که برای یکسایت به عنوان شاهرگ محسوب میشود. برای شناسایی بهتر سایت توسط خزنده های گوگل شما نیازمند ایجاد یک ساختار برای سایت خود هستید و لازم است که این ساختار در واقع به عنوان نقشه سایت یا sitemap شناخته می شود. امروزه ابزارهای زیادی برای ساخت سایت مپ وجود دارد که با امکانات مختلف می باشند. از آنجایی که افزونه یوست یکی از ابزارهای اصلی برای سئوکارها می باشد ، خود این افزونه قسمتی برای ایجاد یک نقشه سایت مناسب در نظر گرفته است. برای فعالسازی این گزینه فقط کافی است به پنل مدیریت وردپرس مراجعه کنید. از قسمت سمت راست بر روی گزینه افزونه یوست ( سئو ) بروید . بر روی تب عمومی کلیک کنید و از تب های موجود در صفحه جدید گزینه امکانات را بزنید. یکی از گزینه ها نقشه های XML سایت می باشد که دقت داشته باشید حتما باید این گزینه فعال باشد. با فعال کردن این گزینه نقشه های مورد نیاز سایت ساخته میشود.

یکی از خوبی های افزونه یوست این است که یک نقشه کلی برای کل سایت و چند نقشه برای قسمت های مختلف می سازد. یعنی برای محتواهای موجود یک نقشه سایت ، برای محصولات یک نقشه و همچنین برای دسته بندی ها و … که ممکن است در موارد خاص بسیار کارآمد باشد. اگر بر روی علامت سوالی که در کنار متن قرار دارد کلیک کنید متنی ظاهر می شود که مشاهده نقشه سایت را دارد که با کلیک بر روی آن لینک سایت مپ را به شما می دهد و میتوانید این لینک را در ابزارهای مختلف مثل سرچ کنسول گوگل کپی کنید و از آن استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم که حتما نقشه سایت داشته باشید و آن را به موتورهای جستجو مثل گوگل معرفی کنید تا عملیات خزش در سایت شما به درستی و سریع انجام شود و صفحات شما از دید خزنده ها جا نماند.