چگونه در وردپرس فیلم آپلود کنیم

آپلود ویدئو در وردپرس

قرار دادن ویدئو در وردپرس یکی از نیازهای یک سایت می باشد که بر اساس موضوع سایت میتواند این نیاز کم یا زیاد باشد . مثلا خیلی از سایتها آموزشی هستند و نیاز دارند تا تعداد زیادی ویدئو در مطالب مختلف سایت خودشون آپلود کنند و شاید نحوه این کار یا نکته های آن را ندانند. در این مقاله میخواهیم به طور کامل در مورد آپلود کردن ویدئو و انواع روش های آن و همچنین مزایا و معایب هر کدوم صحبت کنیم.

1- آپلود مستقیم :

در این روش همانطور که مشخص است شما ویدئو را به طور مستقیم در هاست سایت خود آپلود میکنید. دقیقا مثل زمانی که میخواهید عکس در هاست خود آپلود کنید. به این صورت که در قسمت افزودن نوشته ، گزینه افزودن پرونده چند رسانه ای رو انتخاب میکنید و ویدئو خود را Drag and drop میکنید یعنی فایل رو میکشید و میندازید داخل کادر مربوطه و منتظر می مانید تا به طور کامل لود شود. به این صورت ویدئو شما آپلود میشود و اگر افزونه ای برای پخش ویدئو در وردپرس نصب کرده باشید کاربران میتوانند به طور مستقیم آن را مشاهده کنند و اگر این کار را انجام نداده باشید کاربران با کلیک روی ویدئو ، آن را دانلود کرده و سپس میتوانند محتوای آن را مشاهده نمایند.

2- افزونه های پلیر :

در این روش شما کافی است یک افزونه پلیر وردپرس را بر اساس نیاز و سلیقه خودتان نصب کنید که در مطلب بهترین افزونه پلیر ویدئو وردپرس در مورد آن به طور کامل توضیح داده ایم. سپس آدرس ویدئو مربوطه را به پلاگین می دهید و ویدئو در صفحه مربوطه نمایش داده میشود. این ویدئو میتواند در سایت شما یا سایت دیگری آپلود شده باشد و فقط شما کافی است که آدرس ویدئو را به افزونه بدهید تا نمایش داده شود.

3- سایتهای منتشر کننده ویدئو :

در دنیا یوتیوب و در ایران آپارات سایتهای معروف برای این کار هستند. شما میتوانید در این سایتها ثبت نام کنید و سپس ویدئو خود را از کامپیوتر بر روی این سایتها آپلود کنید. بعد از آپلود کدی به شما داده میشود که میتوانید با قرار دادن آن کد در مطلب مورد نظر خود ، ویدئو مربوطه را نمایش دهید.