وردپرس چیست

امروزه در بسیاری از سایتها به جای نوشتن کدهای سایت از پایه که یک کار بسیار دشوار و زمانبر می باشد ، ترجیح داده میشود که از کدهای از قبل آماده شده استفاده بشود که اصطلاحا به آنها CMS یا سیستم های مدیریت محتوا گفته میشود. وردپرس یکی از محبوب ترین و میشه گفت بهترین سیستم مدیریت محتوایی هست که تا به حال رواج پیدا کرده است.

این سیستم مدیریت محتوا متن باز است و در واقع رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است و برنامه نویسان میتوانند با داشتن علم کافی در زبان های برنامه نویسی در هسته اصلی آن نیز تغییر ایجاد کنند و امکانات آن را به دلخواه خود تغییر دهند و یا امکانات جدیدتری در آن ایجاد کنند که یکی از مزایای اصلی این سیستم مدیریت محتوا است.

این مطلب را نیز مطالعه بفرمائید : دانلود وردپرس

وردپرس در واقع چند سالی هست که توسط برنامه نویسان ، ایرادات و اشکالات آن گرفته شده است و اکنون یک سیستم مدیریت محتوای بهینه شده و کارآمد است و از بسیاری از جهات کار را برای مدیران سایتها و همچنین برنامه نویسان و طراحان سایت کار را آسان تر ساخته است. به همین جهت استقبال از آن در سالهای اخیر بیشتر شده است به طوری که مشاهده میکنیم درصد بسیار بزرگی از سایتهای اینترنتی در ایران و جهان از وردپرس استفاده می کنند.