حل مشکل جهت ادامه، یک آدرس وارد نمائید ووکامرس

حل مشکل آدرس وارد کنید ووکامرس

یکی از مشکلات آزاردهنده در ووکامرس ” جهت ادامه یک آدرس وارد نمائید ” می باشد که بعد از درست کردن همه قسمت ها و اضافه کردن محصولات بوجود می آید. در واقع خیلی از فروشگاه های اینترنتی برای فرم تسویه حساب نیاز به همه فیلدهای موجود در ووکامرس ندارند به همین دلیل از افزونه های مختلف برای ویرایش این فیلدها استفاده می کنند. همین عامل باعث میشود تا بین تنظیمات ووکامرس و افزونه های نصب شده تداخل ایجاد کند و شما ساعت ها با تنظیمات افزونه ها و خود ووکامرس درگیر باشید و در آخر نیز متوجه نشوید که مشکل از کجاست و چطور این مشکل حل میشود تا فرم تسویه حساب تائید شود و به صفحه پرداخت منتقل شود.

مشکل آدرس ووکامرس

حل این مشکل به سادگی امکان پذیر است اگر شما دلیل آن را بدانید. اگر توجه کنید وقتی که این ارور را مشاهده می کنید در قسمت حمل و نقل نوشته شده است : آدرس خود را برای مشاهده گزینه های حمل و نقل وارد کنید. این در واقع نشان می دهد که شما فیلدی که مربوط به آدرس می باشد را حذف کرده اید. حالا ممکن است این کار توسط پلاگین های ویرایش فرم تسویه حساب یا به صورت دستی با استفاده از کدهای function صورت گرفته باشد. در واقع ووکامرس نمی تواند آدرس مشتری را برای محاسبه هزینه ارسال پیدا کند و از آنجا که فیلد آدرس نیز حذف شده است پس ارور آدرس را به شما نمایش می دهد و می گوید که حتما آدرسی وارد کنید تا فرم سفارش شما تکمیل شود.

 

حل مشکل آدرس وردپرس

برای حل این مشکل در قسمت ادمین سایت خودتون از پنل سمت راست گزینه ووکامرس > پیکربندی > همگانی را بزنید و گزینه مکان پیش فرض مشتری را به ” آدرس اصلی فروشگاه ” تغییر دهید. به طور پیش فرض این گزینه بدون مکان پیش فرض است که همین گزینه مشکل ساز میشود. اگر شما مکان پیش فرض مشتری را روی آدرس اصلی فروشگاه قرار دهید در واقع همان شهری که شما برای آدرس فروشگاه در نظر گرفته اید انتخاب میشود مثلا تهران یا اصفهان و مشکل به همین سادگی حل میشود و حتی اگر فیلد آدرس را نیز از فرم تسویه حساب پاک کنید دیگر مشکلی برای گزینه حمل و نقل پیش نمی آید و به راحتی شما را به صفحه پرداخت منتقل می کند.

توجه داشته باشید در بعضی از موارد گزینه مکان های فروش و محل های حمل و نقل نیز باعث ایجاد ارورهای دیگری می شوند که مثلا ” کشور مورد نظر را وارد کنید ” و از این قبیل ارورها پیشنهاد میشود این دو گزینه را نیز همانند عکس بالا تنظیم نمائید تا تداخلی با افزونه هایی مثل ووکامرس فارسی و یا افزونه های ویرایشگر فرم تسویه حساب ایجاد نشود.