دریافت درگاه بانکی برای وردپرس

درگاه بانکی وردپرس

درگاه بانکی برای سایتهای وردپرسی مخصوصا سایتهایی که فروشگاه اینترنتی هستند و محصولی می فروشند یکی از اصلی ترین نیازهای وردپرس می باشد و حتما باید با نحوه گرفتن درگاه و نصب و راه اندازی آن آشنا باشید تا بتوانید از مشتریان خود هزینه مورد نظر را دریافت کنید. امروزه سایتها بوجود آمده اند تا کارها را مکانیزه و اتوماتیک کنند و شما اگر فروشگاه اینترنتی داشته باشید و بخواهید پول را از طریق کارت به کارت و روش های دیگر که سنتی محسوب میشوند دریافت کنید قطعا تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست خواهید داد. زیرا مشتریان از سایت شما خرید می کنند تا زمان کمتری را از دست بدهند وگرنه به یک فروشگاه حضوری مراجعه می کنند و لذت بیشتری نیز از خرید و قدم زدن در پاساژها می برند.

دریافت درگاه به طور کلی به دو دسته بندی تقسیم می شود :

1- درگاه مستقیم از بانک ها :

در این روش شما در ابتدا نیاز به دریافت اینماد برای سایت وردپرسی خود دارید. یکی از الزامات دریافت درگاه از بانک ها به صورت مستقیم ( ملی ، ملت ، پارسیان و … ) داشتن اینماد است و اگر نداشته باشید عملا نمی توانید درگاه بانکی مستقیم بگیرید. در این روش در سایتهای مربوطه باید ثبت نام کنید و درخواست بدید و مدارک لازم را بفرستید و پس از بررسی اگر صلاحیت لازم را داشته باشید درگاه شما فعال میشود . در سالهای گذشته سخت گیری در این مورد بیشتر بود اما اکنون بسیار راحت میتوان درگاه گرفت. فقط توجه کنید که اگر قصد دریافت درگاه بانک ملی را دارید باید در سایت سداد و اگر قصد دریافت درگاه بانک ملت را دارید باید در سایت به پرداخت اقدام نمائید. بانک ها به طور مستقیم عملیات انتقال درگاه را انجام نمی دهند و شرکت های واسطه ای برای این کار وجود دارند که تمامی کارها را آنها انجام می دهند که زیر نظر بانک می باشند.

2- درگاه غیر مستقیم :

در این سایتها برای راحتی کار وبمسترها و صاحبان سایتها ، شرکت های واسطه ای بوجود آمدند که کار دریافت درگاه بانکی را آسان تر می کنند و بدون داشتن اینماد و سخت گیری های دیگر بانک ها ، به سادگی درگاه بانکی را ارائه می دهند که البته درصدی از درآمد شما را بر می دارند که ممکن است از نیم درصد تا 2 درصد باشد. معمولا این درگاه ها برای شروع کار و یا برای کسانی که فروش زیادی ندارند بسیار مناسب است زیرا گرفتن درگاه راحت است و چیزی حدود یک درصد اگر از درآمد آنها برداشته شود برایشان مهم نیست. اما برای فروشگاه هایی که فروش بالایی دارند و یک درصد آن رقم زیادی می شود مناسب نمی باشند. بسیاری از سایتها درگاه غیر مستقیم ارائه می کنند که زرین پال و آیدی پی از جمله معروف ترین آنها هستند. برای دریافت این نوع درگاه ها میتوانید در سایت آنها ثبت نام کنید و مدرکی که از شما میخواهند معمولا عکس شناسنامه و کارت ملی شما می باشد . پس از پرداخت ، شما میتوانید در این سایتها درخواست برداشت بزنید و پول به حساب شما پس از 2-3 روز واریز شود.