مزایای استفاده از وردپرس

مزایای استفاده از وردپرس

خیلی از افراد این سوال رو از ما میپرسن که اصلا چرا باید از وردپرس استفاده کنیم ؟ چرا نباید از سایت اختصاصی استفاده کرد ؟ به طور مثال نباید با زبان های برنامه نویسی مثل PHP یا ASP به طور مستقیم سایت را طراحی کرد ؟ و یا اگر میخواهیم از CMS ها استفاده کنیم ، چرا وردپرس ؟ چون امروزه تعداد زیادی از این cms ها وجود دارند. پس میخواهیم در این مقاله به مزایای استفاده از وردپرس بپردازیم که خود شما تصمیم بگیرید که آیا با وجود این همه مزایا باز هم میخواهید از راه دیگری به غیر از وردپرس برای ساخت سایت خودتون استفاده کنید ؟

 

1- امنیت :

همانطور که حتما میدانید امنیت قطعی در محیط وب وجود ندارد و به هیچ عنوان کسی نمیتواند ادعا کند که سایت 100% امن دارد اما وردپرس دارای امنیت 99 درصدی است. چرا امنیت وردرپرس از بقیه سایتها مثل سایتهای اختصاصی بالاتر است ؟ جواب این سوال کاملا واضح است. شما اگر سایت اختصاصی بخواهید طراحی کنید یک یا دو برنامه نویس شروع به کدنویسی می کنند و سایت شما را طراحی می کنند. اگر هزینه زیادی خرج کنید نهایتا بتوانید یک تیم طراحی ده نفره را استخدام کنید تا سایت شما را طراحی کنند و امنیت سایت شما را نیز فراهم کنند. اما وردپرس به دلیل متن باز و رایگان بودن آن ، در طی این سالها هزاران برنامه نویس بر روی هسته اصلی وردپرس کار کرده اند و باگ های مخرب و روش های نفوذ آن را هزاران بار مسدود کرده اند پس اکنون میتوان گفت هسته وردپرس تا 99% امنیت لازم را برای سایت شما فراهم می کند. بسیاری از باگ هایی که گزارش می شود به وسیله افزونه های ضعیف است که در سیستم ایجاد میشود نه به طور مستقیم در خود وردپرس

2- ارزان بودن :

قطعا شما وقتی قصد راه اندازی و تاسیس یک سایت برای کسب و کار خود ، شرکت ، اداره ، مغازه و یا حتی سایت شخصی را دارید باید هزینه ای پرداخت کنید اما این هزینه چقدر باید باشد ؟ برای طراحی یک سایت اختصاصی که توسط یک یا چند برنامه نویس کدنویسی میشود به دلیل زمانبر بودن آن قطعا باید هزینه ای بیشتر پرداخت کنید اما همان سایت را یا بعضا با امکانات بیشتر میتوانید به سادگی با وردپرس راه اندازی کنید و هزینه ای بسیار کمتر پرداخت نمائید.

3- سریع بودن :

کدنویسی کار دشواری است و به علاوه آن بسیار زمانبر. ممکن است برای طراحی یک سایت ساده چند هفته یا چند ماه زمان لازم باشد تا برنامه نویس سایت شما بتواند کدها را بنویسد و باگ های آن را رفع کند. اما برای راه اندازی سایت وردپرس تنها با چند کلیک میتوانید این کار را انجام دهید. وردپرس نصب 5 دقیقه ای دارد و شما قطعا در 5 دقیقه میتوانید سایت خود را به صورت ساده و اولیه راه اندازی کنید و به مرور امکانات دیگر را توسط افزونه های مختلف اضافه کنید و یا ظاهر سایت خود را با استفاده از قالب های مختلف تغییر دهید.