تشخیص وردپرسی بودن یک سایت

از کجا بفهمیم یک سایت وردپرس است

در بعضی از مواقع برای بررسی رقبا احتمال دارد تا بخواهید تشخیص دهید که سیستم مدیریت محتوای یک سایت چیست؟ این که آیا سایت از وردپرس استفاده میکند ؟ چه پلاگین هایی بر روی آن نصب شده است و از کدام قالب استفاده میکند. همه اینها سوالاتی است که برای بررسی رقبای خود و یا ایده گرفتن از یک سایت دیگر میتواند در ذهن شما بوجود بیاید.

برای تشخیص این که یک سایت وردپرس هست یا سیستم مدیریت محتوای دیگری بر روی آن نصب است روش های مختلفی وجود دارد. اولین روش این است که شما صفحه سایت مورد نظر را در مرورگر کروم باز کنید و کلیدهای ترکیبی Ctrl + U را فشار دهید. صفحه جدیدی باز می شود که کدهای سایت مربوطه را نمایش می دهد. در این صفحه شما میتوانید با استفاده از کلیدهای Ctrl + F جستجو کنید و کلمه wordpress را تایپ کنید. اگر این کلمه یک یا چند بار در نتایج جستجو نمایش داده شد قطعا سایت از وردپرس استفاده میکند. بعضی از سایتها از افزونه های بهینه کننده کدها استفاده می کنند که ممکن است متن هایی که دارای نوشته وردپرس هستند یا کدهایی که به صورت کامنت قرار داده شده اند را پاک کند. در چنین مواردی با جستجوی اسم یکی از پلاگین های معروف مثل yoast یا woocommerce احتمال یافتن اینکه سایت وردپرسی هست یا خیر را میتوانید پیدا کنید.

 

تشخیص وردپرسی بودن یک سایت

تشخیص cms یک سایت تنها برای شما کار جذابی نیست و این یک نیاز برای بسیاری از وبمستران است. به همین دلیل سایتها و ابزارهای آنلاینی در این باره ساخته شده اند که میتوانید از آنها نیز استفاده کنید. به طور مثال سایت https://cmsdetect.com یکی از این سایتها می باشد که فقط کافی است آدرس وبسایت مربوطه را در کادری که در صفحه اصلی این سایت وجود دارد وارد نمائید و دکمه Detect Cms را بزنید. پس از بررسی کدهای سایت مربوطه به شما نمایش می دهد که این سایت از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده می کند.