حالت در دست تعمیر وردپرس

حالت تعمیر وردپرس

فعال کردن حالت تعمیر در وردپرس یکی از نیازهای سایت ها می باشد. معمولا در طول زمان ادمین های سایتهای وردپرسی نیاز به ایجاد تغییرات در قالب ، تست کردن افزونه های جدید ، تغییر امکانات سایت و کارهایی از این قبیل دارند. به همین دلیل نمی توانند این کارها را جلوی چشم هزاران کاربر خود انجام دهند. به همین دلیل نیاز است تا حالت تعمیر وردپرس را فعال کنند تا بتوانند در پشت پرده کارهای سایت را انجام دهند و تغییرات را اعمال کنند. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که ما میخواهیم بهترین روش های موجود را برای شما در این مقاله بیاوریم.

روش اول که بسیار راحت است ، استفاده از افزونه coming soon می باشد که با استفاده از امکاناتی که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد به راحتی میتوانید این حالت را ایجاد نمائید. همانطور که از اسم این افزونه پیدا است ، کار آن ایجاد صفحه در دست تعمیر می باشد و صفحه ای را ایجاد می کند تا بازدیدکنندگان سایت در مواقعی که ادمین نیاز به تعمیر سایت دارد ، آن صفحه را ببینند و از تغییرات تا اطلاع ثانوی با خبر نشوند.

از جمله امکانات خوبی که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد این است که میتوانید عکس دلخواه خود را در پس زمینه صفحه تعمیر قرار دهید و همچنین لوگو سایت و متن دلخواه خود را نیز در این صفحه داشته باشید. اما سوال اینجاست که اگر صفحات سایت نتوان مشاهده کرد پس مدیر سایت چگونه میتواند تغییرات را اعمال کند. به همین دلیل ، در این افزونه قسمتی تعبیه شده است که میتوانید یک یا چند آیپی متفاوت را در آن بنویسید و فقط همان آیپی ها میتوانند دسترسی به تمام صفحات را داشته باشند که باید آیپی ادمین های سایت نوشته شود و باقی افراد که بازدیدکنندگان سایت شما می باشند ، دسترسی به سایت نخواهند داشت.

البته این نکته قابل ذکر است که افزونه رایگان می باشد اما برای دسترسی به امکانات بیشتر آن باید نسخه پرو آن را تهیه کرد که قطعا شامل هزینه می باشد.