افزایش امنیت در وردپرس

افزایش امنیت وردپرس

افزایش امنیت وردپرس یکی از مسائلی است که حتما باید به آن توجه داشت. قبلا گفته ایم که وردپرس امنیت 99 درصدی دارد و میتوان تا حد زیادی به آن اعتماد داشت و از بابت غیر قابل نفوذ بودن وردپرس مطمئن بود اما همان یک درصد راه های نفوذ را نیز باید شناخت و آنها را مسدود کرد تا امنیت سایت خود را افزایش دهید و از هک شدن های احتمالی نیز در امان بمانید.

1- انتخاب هاست مطمئن :

یکی از روش های نفوذ ، استفاده از مشکلات هاست می باشد که یک هکر میتواند با استفاده از باگ ها و ضعف هایی که در هاست وجود دارد به سایت شما نفوذ کرده و اطلاعات مورد نظر خود را بردارد یا خرابکاری انجام دهد. به همین دلیل استفاده از یک هاست مناسب و مطمئن میتواند خیال شما را از این بابت راحت کند. امنیت هاست به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شود که مسئولان هاستینگ باید به آن رسیدگی کنند و کاری از دست شما بر نمی آید به غیر از اینکه انتخاب درستی داشته باشید.

2- به روز کردن قالب ها و پلاگین ها :

آپدیت کردن اهمیت زیادی در برطرف کردن باگ ها دارد. شاید بعضی از افراد فکر کنند که یک پلاگین فقط برای تغییر و یا اضافه کردن امکانات آپدیت عرضه می کند اما ممکن است یک پلاگین دارای باگ امنیتی بوده و سازندگان آن آپدیتی برای رفع این مشکل منتشر کرده اند. پس اگر پلاگین شما آپدیت نباشد این باگ را هنوز دارد و ممکن است برای سایت شما خطرآفرین باشد.

3- رمز عبور قوی استفاده کنید :

رمز عبورهای ساده ای که همه استفاده می کنند مثل اعداد یک تا 9 و یا تاریخ تولد ، شماره موبایل و … میتواند خیلی ساده باشد و حتی با چند بار تست کردن پسورد مورد نظر توسط هکر به دست بیاید. پس از هر پسوردی که قابل حدس زدن باشد خودداری کنید. حتی پسوردهایی که شامل اسم یا فامیلی شما میشود. به طور مثال اسم شما به عنوان نویسنده در سایت درج میشود و از همان اسم به عنوان پسورد استفاده میکنید و این گزینه ممکن است به ذهن هکر برسد و خیلی راحت پسورد شما را حدس بزند و به قسمت ادمین سایت شما دسترسی پیدا کند.