تشخیص قالب سایت وردپرسی

تشخیص قالب سایت وردپرسی

از کجا بفهمیم که یک سایت وردپرس از چه قالبی استفاده می کند ؟ در بعضی از مواقع لازم است تا اطلاعات و مشخصات یک سایت را متوجه شوید. شاید سایت مورد نظر رقیب اصلی شما و یا الگویی برای کار شما باشد پس فهمیدن اطلاعاتی از قبیل نام قالب وردپرسی که از آن استفاده می کند میتواند برای شما بسیار مهم باشد. در این مقاله در مورد روش های انجام این کار بیشتر خواهیم پرداخت.

ساختار وردپرس به گونه ای است که اگر شما کدهای html یک سایت را نگاه کنید متوجه خواهید شد که نام قالب مورد استفاده چیست. البته اگر از افزونه های فشرده سازی و یا تغییر دهنده کدها استفاده نکرده باشد. به طور مثال کافی است عبارت https://sirwp.ir/wp-content/themes/ را در کدهای قالب سرچ کنید. البته نام سایت را عوض کنید و بعد کلمه ای که بعد از themes قرار می گیرد در واقع همان نام قالب است که شما به دنبال آن هستید.

اگر اطلاعات اولیه در مورد اچ تی ام ال ندارید و به دنبال راه ساده تری می گردید پیشنهاد میکنیم از ابزارهای آنلاین موجود مثل scanwp.net استفاده کنید که هم رایگان است و هم اطلاعات کاملی در مورد قالب استفاده شده و حتی لینک دانلود آن را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین میتوانید متوجه شوید که از کدام ورژن این قالب استفاده میکند . همچنین اگر به دنبال اطلاعات کامل تری هستید این سایت لیستی از افزونه های استفاده شده توسط سایت مورد نظر را نیز در اختیار شما قرار می دهد.