ssl رایگان برای وردپرس

اس اس ال رایگان برای وردپرس

ssl رایگان ( اس اس ال ) امروزه در بین وبمسترها بسیار مرسوم است و حتما شما که با وردپرس سر و کار دارید اسم آن به گوشتان رسیده است. اما واقعا ssl چیست و چه کارایی دارد ؟ آیا برای سایت وردپرسی شما لازم است ؟ یا یک امکان اضافه ای است که اگر نباشد نیز تفاوتی برای شما نمی کند. در این مقاله به طور جامع میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم .

ssl چیست :

اس اس ال در واقع یک گواهینامه است که برای رمزگذاری روی پرونده هایی که با سایت رد و بدل میشود داده میشود و نوعی کدگذاری روی آنها انجام می دهد تا امنیت آنها را بیشتر کند . امروزه امنیت در سایتهای وردپرسی بسیار اهمیت دارد و همانطور که در مقاله افزایش امنیت در وردپرس در مورد آن به طور جامع صحبت کردیم به عنوان یک وبمستر باید حتما حواستان به این گزینه باشد چون برای سایت شما اهمیت بسیار زیادی دارد.

چگونه ssl رایگان بگیریم :

در ابتدا یعنی چند سال گذشته به دلیل اینکه یک پدیده جدید بود ، فقط به صورت پولی میتوانستید یک گواهینامه ssl داشته باشید و آن را از سایتهای خارجی فقط میتوانستید تهیه کنید. البته قیمت این گواهینامه برای شما زیاد میشد و عملا فقط سایتهای بزرگ و شرکتی از آن استفاده می کردند. با گذشت زمان و به دلیل امنیتی که برای سایتها برای جلوگیری از حک شدن های احتمالی ایجاد میکرد کم کم به سمت این رفت که گواهینامه های رایگان نیز بوجود بیایند تا سایتهای بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند و امنیت در فضای وب بیشتر شکل بگیرد. به همین خاطر سایتهایی شروع به ارائه اس اس ال رایگان کردند که یکی از مثال های بسیار خوب و سایتهایی که میتوانید از آن استفاده کنید ، سایت https://www.sslforfree.com/ می باشد که با وارد کردن آدرس سایت خود و گذراندن چند مرحله میتوانید به راحتی ssl رایگان داشته باشید که البته هر سه ماه باید آن را تمدید کنید.

با فراگیرتر شدن این مسئله و مهم بودن آن خود هاست ها در سی پنل خود گزینه اس اس ال رایگان را فعال کرده اند که امروزه تعداد زیادی از هاست ها این قابلیت را دارند که به یک مزیت برای هاستینگ ها تبدیل شده است. شما میتوانید با وارد شدن به cpanel خود و فعال کردن گزینه آن به راحتی و بدون پرداخت هزینه و بی هیچ دردسری این گزینه را در سایت خود فعال کنید.